Styl na zimę

Zima nierzadko zaskakuje nagle i niezapowiedzianie. Należy wtedy szybko z jesiennych płaszczy i kurteczek w porządną zimową odzież, która będzie chronić przed śniegiem, deszczem i mrozem. W świecie przeskoczyćmody zima i jesień są ulubionymi porami roku projektantów, gdzie mogą poszaleć z wzorami, kolorami i fasonami. Kurtki zimowe damskie zalewają sklepy stacjonarne i internetowe. Wybór jest tak ogromny, że ciężko się na coś zdecydować. Co jest modne w tym sezonie i warte wydania pieniędzy?

Kurtka zimowa damska – jaką wybrać, czym się kierować?

tanie kurtki zimowe damskie

Pierwszym kryterium kurtki jest to, że ma chronić przed śniegiem i mrozem. Nie może przemakać szybko jak kartka papieru. Powinna też nie przepuszczać wiatru – zewnętrzna warstwa, a od środka musi być podszyta miłym materiałem, który nie tylko będzie ogrzewać, ale będzie też przyjemny w dotyku dla skóry. Warto też rozważyć zakupienie kurtki o rozmiar większej niż standardowy rozmiar. W zimie króluje ubieranie się na tak zwaną cebulkę. Pod kurtką powinno być miejsce na gruby sweter czy też elegancką marynarkę. Jeśli kurtka okaże się za mała będzie krępować nam ruchy i nie będzie wygodna w noszeniu. Tutaj dowiesz się więcej.

Styl – co dobrze wygląda?

Na polskich ulicach królują stonowane kolory: czerń, granat, szarość, brąz i butelkowa/przybrudzona jesień. Rzadko kiedy widzi się kogoś w kolorowej, jaskrawej kurtce. Zazwyczaj Polacy nie chcą się wyróżniać z tłumu i stawiają na nudne kolory. Firmy odzieżowe proponują jednak wiele innych rozwiązań kolorystyczny, a także rozmaite wzory, które ożywią szare, smutne ulice.