Koszula męska na formalne okazje – jak przełamać schematy?

Większości z nas koszule męskie oficjalne kojarzą się średnio dobrze – z obszerną białą albo jasnoniebieską koszulą ze sztywnym kołnierzykiem. Warto jednak wiedzieć, że dzisiaj produkowane są także bardzo eleganckie koszule męskie, mające w sobie również mocną nutę artyzmu. Na co patrzeć, aby kupić właśnie taką koszulę męską z klasą?


1) ciekawy wzorek

Przede wszystkim dzisiaj odchodzi się od klasycznej gładkiej bieli czy błękitu. Obecnie modna koszula męska elegancka inspirowana jest nieco dawnymi czasami. W związku z tym często posiada ona wyhaftowane drobne wzorki. Bardziej formalne koszule będą tu miały różne motywy inspirowane klasyką dawnych czasów np. trójkąciki karo. Z kolei te mniej formalne mogą mieć np. jaskółki, rowery…

2) ciemniejsza barwa

Warto także odejść od zwykłego schematu i zainwestować w koszulę o ciemniejszej barwie. Może to być czerń, granat, brąz, burgund albo też np. stalowa, mocna szarość. Te koszule męskie bardzo się wyróżniają i optycznie poprawiają sylwetkę.

3) tweedowa marynarka, kamizelka w kratkę

Warto również zastanowić się nad ciekawymi dodatkami. I tu ponownie patrzymy na dawne czasy. Przede wszystkim bowiem do mody wracają kamizelki zakładane na koszule. Co więcej warto także pomyśleć o ciekawej marynarce. Modne są dawne marynarki przypominające te do jazdy konnej z brązowego tweedu z łatami na łokciach.

4) Nietypowy krój
Warto także zastanowić się nad nieco mniej typowym krojem koszuli. Jeśli na co dzień mamy prezentować się ciekawie, jednak nie jest wymagany stricte oficjalny strój, to może dobrym kompromisem będzie koszula męska ze stójką?

Koszule męskie dostępne w tym miejscu.