Jakie stopki wybrać?

Niektóre rodzaje skarpetek damskich cieszą się wyjątkowo dużą popularnością i bez wątpienia można do nich zaliczyć stopki. Są one uniwersalne i niezwykle eleganckie, a do tego pasują do prawie każdej stylizacji.

Klasyczne stopki

Żadna kobieta nie powinna mieć również problemu, żeby dopasować stopki do reszty stroju. Warto dodać, że odsłonięte kostki są ostatnio w modzie, dlatego klasyczne, długie skarpety kompletnie nie pasują do takiego połączenia. Stopki ze sklepu Gorteks optycznie wysmuklają sylwetkę i sprawiają, że nogi wydają się optycznie dłuższe. Jest to szczególnie ważne dla kobiet, ponieważ niektóre z nich mają na tym punkcie bardzo duże kompleksy. Na uwagę zasługuje także fakt, że stopki nadają się idealnie do treningów, ponieważ dobrze odprowadzają wilgoć. To oznacza, że stopy się nie pocą i jest możliwe komfortowanie wykonywanie ćwiczeń. Sala treningowa to nie jedyne miejsce, gdzie sprawdzą się te krótkie skarpetki. Tak naprawdę to dobrze komponują się z większością stylizacji i dostępne są w wielu kolorach i modelach. Warto jednak kupować produkty jedynie od renomowanych producentów, którzy od wielu lat budują swoją pozycję na rynku. Stopki są komfortowe też dlatego, że nie krępują ruchów. Muszą być jednak odpowiednio dopasowane pod względem kroju i rozmiaru. Niestety częstym zjawiskiem jest kupowanie zbyt małych skarpet, które potem się odkształcają. Stopki powinny być dopasowane do rozmiaru buta, a jeżeli masz z tym problem, to warto zapytać pracowników sklepu o pomoc. Ich duże doświadczenie oraz wiedza z pewnością pozwolą udzielić porady na wysokim poziomie.

Produkcja stopek

Do produkcji stopek wykorzystywana jest głównie bawełna, ale dodaje się też elastan oraz poliester w celu poprawienia elastyczności skarpetek. Zwiększają one również znacząco trwałość, dzięki czemu skarpetki mogą posłużyć dłużej. Akryl jest materiałem, z którego przeważnie produkowane są stopki sportowe. Są one zazwyczaj bardzo delikatne, żeby nie powodowały żadnych podrażnień. Nawet najmniejszy dyskomfort sprawia, że dalsze wykonywanie treningu jest utrudnione lub nawet niemożliwe, dlatego trzeba na to szczególnie uważać. Skarpetki najlepiej kupować w sprawdzonych miejscach, a jeżeli takich nie ma to można skorzystać z internetu i wyszukać polecane sklepy internetowe. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kupując przez internet ma się aż 14 dni na zwrot towaru, dlatego można spokojnie zapoznać się z zakupionym produktem i jeżeli nie będzie spełniał oczekiwań to można go oddać. Stopki gwarantują także odpowiednią cyrkulację powietrza.