Jak wybrać najlepsze pantofle domowe?

W każdym sklepie obuwniczym oprócz różnego rodzaju obuwia, znajdziemy duży wybór pantofli domowych. Różne modele, fasony i różne ceny. Kapcie damskie są tanie, więc nie warto oszczędzać na ich jakości, bo spędzamy w nich kilka godzin. Muszą być wygodne i praktyczne.

Jakie pantofle najlepsze?

Nie ma jednej uniwersalnej rady, każdy musi je dopasować do swoich upodobań. Nie ulega jednak, że powinny być wygodne. Trzeba dobrze dobrać rozmiar, za duże będą „kłapać”, a za małe uwierać w piętę. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na podeszwę. Najlepsze są nieco podwyższone koturny, które zapewnią stopie odpowiednie ułożenie i dobrze będą je amortyzować.

Nie należy także zapomnieć o materiale, z którego wykonane są kapcie np. takie https://deezee.pl/kapcie-damskie. Najlepsze są materiały naturalne lub syntetyczne, które zapewniają skórze oddychanie.

Każda kobieta powinna mieć minimum dwie pary pantofli, jedną na lato, drugą na okres zimowy. Przydatne są także miękkie pantofle do łazienki i sypialni.

Idealne kapcie na lato

Ostatnie lata są bardzo gorące i w domu szukamy ochłody. Z tego względu pantofle domowe powinny być lekkie i odsłaniać większą część stopy. Najlepiej sprawdzą się w tej roli różnego rodzaju klapki, włącznie z japonkami. Warunkiem jest jednak, że wykonane są z materiału, który się nie nagrzewa i przyjemnie chłodzi stopę. Dobrze z wysokimi temperaturami radzą sobie klapki silikonowe. Dzięki ozdobom z futerka lub w kształcie kokard mogą równocześnie wyglądać bardzo elegancko.

Miękkie pantofle domowe na zimę

Nawet w bardzo ciepłych pomieszczeniach stopy szybko marzną, zwłaszcza podczas siedzenia w fotelu lub przy komputerze. W okresie zimowym najlepiej sprawdzą się pantofle ocieplone owczą wełną lub sztucznym futerkiem. Dla dużych zmarzlaków przeznaczone są bambosze ponad kostkę wykonane z filcu lub owczej wełny.