Jak wybrać jeansy damskie aby wyglądać olśniewająco?

Spodnie jeansowe pojawiły się już w drugiej połowie XIX wieku. Ich twórcom zależało na tym, aby stworzyć wytrzymałe spodnie, które będą bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne w newralgicznych punktach. Sięgnięto po wzmacniane szwy i wytrzymałą tkaninę. Jeansy były gładkie i miały ciemny kolor, obecnie można jednak liczyć na ogromny wybór, mnogość kolorów. Spodnie jeansowe dostępne są w wersji damskiej, męskiej, dziecięcej. Poszczególne fasony różnią się długością, szerokością, odcieniem, dodatkami. Aż trudno zdecydować się na konkretny model, ale nie można mieć przecież wszystkiego. Szafy też mają swoją pojemność. Jak wybrać jeansy damskie, aby były one wygodne i ładnie się układały na ciele?

Czym kierować się przy wyborze jeansów damskich?

Spodnie jeansowe dla kobiet są dostępne w wielu odsłonach. Różnią się pod wieloma względami, między innymi długością. Wyróżnia się jeansy z wysokim stanem, bardzo wysokim stanem, średnim stanem i niskim stanem. Kobiety najczęściej wybierają spodnie z wysokim stanem, które są uniwersalne. Kończą się nieco nad pępkiem. Będzie to świetna opcja, jeśli komuś zależy na wyeksponowaniu wcięcia w talii. Można też liczyć na optyczne wydłużenie nóg. W przypadku spodni z wysokim stanem istotne jest to, aby wybrać modele z długim zamkiem. Ma to korzystny wpływ na wygląd sylwetki. Spodnie ze średnim stanem sięgają do pępka. Będą wspaniałą opcją dla pani mogących pochwalić się długimi nogami i krótkim tułowiem. Z kolei jeansy z niskim stanem sięgają do bioder. 

Obecnie do łask ponownie wróciły biodrówki, szczególnie w połączeniu z crop topami i krótkimi sweterkami. Jeśli ktoś ma smukły brzuch, to może go wyeksponować za pomocą spodni z niskim stanem. Jeansy mogą mieć kieszenie nisko osadzone i szeroko rozstawione, co będzie odpowiednie przy małych pośladkach. Z kolei kieszenie wysoko osadzone i mocno zbliżone do szwu środkowego optycznie wysmuklają dużą pupę. Do wyboru jest wiele rodzajów jeansów, w zależności od wybranego fasonu nogawki. Slim fit mają zwężane nogawki, podobnie jak skinny, ale te drugie mocno przylegają do ciała. Z kolei w dzwonach nogawki się rozszerzają. Dopasowane w talii i zwężające się ku dołowi są spodnie mom jeans. Natomiast boyfriendy mają średni stan, luźny krój, najczęściej dziury i przetarcia.

 Po czym poznać dobrej jakości spodnie jeansowe damskie? Na co zwracać szczególną uwagę?

W sprzedaży znajduje się multum spodni jeansowych, różnią się one pod wieloma względami. Mogłoby się wydawać, że każdy denim jest taki sam, ale w praktyce wygląda to jednak zupełnie inaczej. Należy mieć na uwadze pewną istotną informację. Jeansy mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów. Sprawia to, że jedne spodnie są bardziej elastyczne, z kolei inne cechują się większą sztywnością i mniejszą rozciągliwością. Zawsze powinno się mieć na uwadze skład materiału przy wyborze spodnie. W przypadku jeansów uszytych w 100% z bawełny początkowo trzeba liczyć się ze sztywnością, ale po kilku praniach staną się bardziej miękkie. Oczywiście nie dla każdego będzie to odpowiednie, dla niektórych spodnie z bawełny mogą być po prostu niewygodne. W takim przypadku należy sięgać po jeansy z dodatkiem elastanu. 

Wystarczy nawet niewielka ilość, aby zwiększyć komfort. spodnie staną się bardziej elastyczne, będą dobrze przylegać do ciała. Można liczyć na swobodę ruchów. Nie należy jednak wybierać jeansów ze zbyt dużą domieszką elastanu ze względu na to, że po pewnym czasie mocno się rozciągną, nie będzie wyglądało zbyt estetycznie. Kolejną kwestią jest zwrócenie uwagi na szwy. Muszą być one dobrej jakości, starannie wykończone. Szwy powinny być proste, nic nie może się strzępić. Grubość szew ma duże znaczenie, bo decyduje o wytrzymałości spodni. Jeśli ktoś chce je zakładać przez długi czas, to powinien wybrać jeansy o grubych szwach. Nie bez znaczenia będzie również grubość materiału, z którego zostały uszyte spodnie. Cienka tkanina przekłada się na kiepską trwałość. Gruby materiał to gwarancja solidności. W przypadku jeansów istotne jest to, aby nie były one zbyt często prane, bo osłabia to materiał.